Znajdź swój idealny fotel

 

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego fotela nie jest łatwy. Sklepy meblowe oferują tak dużą różnorodność modeli, że można poczuć się nieco zdezorientowanym. Stojąc w sklepie zastanawiamy się czym należy się sugerować i co wziąć pod uwagę: cenę, wielkość, a może wyłącznie wygodę?
Spokojnie, mamy garść porad, które z pewnością pomogą podczas zakupów.

Estetyka i wygląd

Są tacy, dla których wygląd fotela nie ma większego znaczenia, ale z racji, że profesjonalnie zajmujemy się urządzaniem wnętrz, dla nas jest to punkt niemalże najważniejszy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zwykle w mieszkaniu mamy pojedyncze fotele np. w kąciku do czytania, cz w pokoju dziecięcym. Standardowo jest to mebel, który służy do odpoczynku, czy pogrążenia się w lekturze. Większą uwagę przywiązuje się więc do jego wygody, niż wyglądu. A bardzo szkoda. O wiele lepiej jest, zamiast wciskać fotel w kąt i chować pod sterta ubrań, jest postawić go na honorowym miejscu. Powinien stanowić on uzupełnienie i wykończenie przestrzeni. Być elementem dekoracyjnym i zarazem funkcjonalnym. Jesteśmy przekonani, że ten idealny mebel, jest właśnie połączeniem tych wszystkich cech.

Materiał

Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego został wykonany mebel. Należy wybrać takie obicie, które będzie łatwe w utrzymaniu, pod kątem eksploatacji. Przykładowo: biały, bawełniany fotel, będzie raczej słabym pomysłem do pokoju dziecięcego… Przed zakupem warto więc dobrze zastanowić się nad tym kto i w jaki sposób będzie z niego korzystał. Pozwoli to uniknąć późniejszych rozczarowań.

Zagłówek

Powinien być przede wszystkim wygodny dla siedzącego, zwłaszcza podczas czytania lub oglądania telewizji. Jeśli zamierzamy korzystać z fotela regularnie i spędzać w nim sporo czasu, koniecznie musimy pomyśleć o swoim kręgosłupie, a zwłaszcza o odcinku szyjnym.

Siedzisko

W tym przypadku ogromne znaczenie ma nie tylko jego wielkość, ale również wysokość na jakim znajduje się siedzisko. Wydaje się nam, że raczej nie wymaga to zbędnego tłumaczenia. Podczas zakupów, należy więc siadać, sprawdzać wygodę i nigdy nie kupować nic na oko! Zwłaszcza w przypadku fotela.

Gabaryty

Wielkość fotela należy dopasować do przestrzeni w jakiej chcemy go umieścić. Duże otwarte przestrzenie idealne są dla mebli dużych o wyrazistym designie. Mniejsze pomieszczenia, warto urządzić w neutralny sposób, po to, by nie zagracać niepotrzebnie przestrzeni.

Design

Z naszego punktu widzenia też jest bardzo istotny. Jeśli fotel ma być jedynie uzupełnieniem naszego wnętrza, lepiej postawić na klasyczną formę i neutralne kolory. W przypadku, kiedy chcemy stworzyć wnętrze wyraziste i podkreślić osobowość właściciela, lepiej postawić na zdecydowane kolory i niepowtarzalny projekt.

naprawione