Nasze poszukiwania i inspiracje

Inspiracją do dzisiejszego wpisu, były nasze własne poszukiwania idealnych mebli do mieszkania. Tak naprawdę wybór nie był łatwy, chociaż znamy się na tym nie od dziś. Niby wiemy na co zwracać uwagę przy zakupie fotela, puf, czy podnóżka, ale kompletnie nie potrafiliśmy podjąć ostatecznej decyzji. Chcemy podzielić się z Wami tym co zachwyciło nas podczas poszukiwań mebli do salonu. Pokażemy nasze inspiracje, oraz to co wybraliśmy ostatecznie.

Z racji, że uwielbiamy czytać książki, chcieliśmy stworzyć prawdziwy kącik czytelniczy, z wygodnym fotelem i półką na książki w zasięgu ręki. Oczywiście, cechy idealnego fotela mieliśmy określone. Duży, szerokie siedzisko, wyrazisty kolor, nietypowy design oraz ogromny komfort użytkowania. To co nas zaskoczyło podczas zakupów, to fakt, że naprawdę duża ilość mebli spełniała nasze oczekiwania. Sklepy meblowe które odwiedziliśmy, miały tak bogatą ofertę, profesjonalnie wykonanych foteli wraz z podnóżkami, że najchętniej kupilibyśmy je wszystkie.

To czego oczekiwaliśmy od fotela, to przede wszystkim długowieczności. Z racji, że chcieliśmy go codziennie używać, musiał być nie tylko porządnie wykonany, ale przede wszystkim odporny na działanie czynników zewnętrznych, zachlapania czy zabrudzenia.

To co również było naszym wymogiem, to uzupełnienie fotela w odpowiedni podnóżek. Tych, którzy nie znają tego pojęcia informujemy, że to nic innego jak stosunkowo niewielkich rozmiarów mebel, będący przedłużeniem fotela. Służy przede wszystkim wygodzie i odciążeniu układu kostno – mięśniowego podczas siedzenia. Może przyjmować formę taboretu lub delikatnie pochylonej podstawki.

Ostatecznie, zakupy zakończyły się zakupem fotela czerwonego, bardzo wygodnego i przede wszystkim idealnie pasującego do naszego surowego wnętrza. Z racji, że lubimy odcienie bieli i szarości, większość przestrzeni w naszym domu ma właśnie takie barwy. Podobnie wygląda sytuacja ze sprzętem i meblami jakie wybieramy do urządzenia tego wnętrza. Czerwony mebel nie tylko przykuwa wzrok, ale jest również idealnym uzupełnieniem wystroju i akcentem kolorystycznym.

naprawione